Bloober Team, Silent Hill 2 Remake’in Şimdi Hazır Olmadığını Açıkladı

Bundan birkaç gün evvel Bloober Team CEO’su Piotr Babieno’nun Polonyalı finans haberleri platformu Bankier.pl ile yaptığı bir röportaj yayınlandı. Argümana nazaran Babieno bu röportajda Silent Hill 2 Remake’in teknik olarak hazır olduğunu ve 10 milyon fazla satmayı beklediklerini söylemişti. “İddiaya göre” diyorum zira sonrasında Bloober Team’den yapılan açıklama yayılan bu haberlerin kusurlu çeviriden kaynaklandığını söylüyor.

Bloober Team, CEO’nun kelamlarını düzeltme ve daha açıklayıcı bir beyanatta bulunma ihtiyacı hissetmiş.

“Normalde söylentiler üzerine yorum yapmıyoruz. Fakat bu sefer birtakım açıklamalar yanlışsız olmayan çeviriler yüzünden gayesinden saptırıldığı için bu türlü bir açıklama yapma gereği duyduk. Firmamızın bildirileri belirli oyunlar için satış kestirimleri içermemektedir. Silent Hill 2’ye dair sayılar da gelecekte odaklanacağımız oyunların potansiyel satışlarına dair söylenmiştir.

Silent Hill 2’nin haır olduğunu duyurduğumuz savı da yanlışsız değildir. Şu anda geliştirme etabından bağımsız olarak tüm odağımız bitmiş eseri en yüksek kalitede, Silent Hill 2 hayranlarının hak ettiği kalitede sunabilmektir. Oyuncuların Silent Hill 2’den yeni haberler duymayı beklediğinin farkındayız. Bu bilgiler hazır olduğunda eminiz ki oyunun yayıncısı Konami tarafından sizlerle paylaşılacaktır.”

Özetle Silent Hill 2’den yeni bir şeyler görebilmemiz için Konami’nin buna yeşil ışık yakması gerek, yani bu durumda daha bir mühlet beklememiz gerekiyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)