Daggerfall Unity’nin Geliştiricisi, Kendi RYO’sunu Geliştirmeye Başladı

Her fırsatta övdüğüm Daggerfall dünyasının en yeterli versiyonu olan Daggerfall Unity, şimdi geçtiğimiz ay kesin haline kavuşmuştu. Bu dev başarımın akabinde gözlerini çok daha üste diken modun imalcisi Gavin Clayton, kendisine has Daggerfall gibisi bir oyun geliştirmeye başlamış.

Geçtiğimiz günlerde DualShockers takımına konuşan Claton, şimdiden oyun yapmaya başladığını ve bu oyunun yalnızca “kendisine ait” olacağını söz ediyor.

  • Daggerfall Unity, Son Haline Ulaştı!

“Daggerfall’un şeklini ve sanat dizaynını çok beğeniyorum. Benim projem de birebir yolu izleyecek. Dev bir dünyadan, keşif hissinden, mod dayanağından ve kompleks sistemlerden bahsediyorum. Daggerfall Unity’deki tecrübeyi, farklı bir oyuna yerleştirmek istiyorum.”

Clayton, Daggerfall Unity ile yakaladığı spot ışığını kaçırmamakta ısrarcı. Yeni oyunu için IT servis işinden resmen ayrılan Clayton, oyununu da Unity’nin bilakis kendi geliştirdiği bir motoru kullanarak geliştirecek.

  • Elder Scrolls II: Daggerfall’u Neden Çok Sevdim?

Clayton’ın kendi oyununda, 90’lı yıllarda arkadaşları ile oynadığı D&D misyonunun kıssasını yaşayacağız. Geliştiriciye nazaran ana öykü büsbütün opsiyonel olacak. Clayton, oyuncuların “kendi hikayelerini” yaratmalarını istediğini söz ediyor.

Şu ana kadar heyecan yaptıysanız, üzgünüm. Zira oyunun gelişine şimdi yıllar var üzere görünüyor. Clayton, oyunun şimdi oluşmadığını bile söz ediyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)