Efsane geri döndü: Steam Deck tekrar tepede

El konsolları inişli çıkışlı grafiğe sahip bir teknoloji. Şayet kendine has hayran kitlesi olan Nintendo eserlerini bir kenara bırakacak olursak, onun dışında piyasaya sürülen el konsollarının vakit zaman fırtınalar estirdiğini sonrasında ise adeta yok olup gittiklerini görebiliyoruz. PlayStation Vita, bu mevzuya ait verilebilecek en hoş örneklerden biridir. Fakat gerisine Steam dayanağını alan Valve’ın yeni el konsolu Steam Deck, bu döngüyü kıran isim olabilir.

Uzun müddettir Steam’in en çok satılanları listesinin tepesinde bulunan fakat Call of Duty: Çağdaş Warfare II’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte koltuğunu süreksiz bir müddet için yeni oyuna emanet etmek zorunda kalan Steam Deck, geçtiğimiz hafta itibariyle bir kere daha haftanın en çok satılanı olmayı başardı.

Valve’ın tanınan el konsolunu Game Awards 2022 merasimlerinde aldığı “yılın oyunu” ödülüyle dikkat çeken Elden Ring izlerken, Call of Duty: Çağdaş Warfare II ise haftayı üçüncü sırada kapattı. Dördüncü sıraya baktığımız vakit High on Life’ı görüyoruz. Son yılların en çok beklenilen oyunlarından biri olan God of War ise listenin beşinci sırasına yerleşmiş.

Geçtiğimiz haftalarda da bu listede yer bularak artık en çok satılanların gediklisi haline gelen EA Sports FIFA 23 bu kez kendisine fakat 6. Sırada yer bulabilirken, bir başka tanınan oyun olan Red Dead Redemption 2 ise 9. Sıraya gerilemiş.

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
5 (1 Oy)