GeForce Now’dan Türkiye’ye Özel Aylık Saat Kotası Geldi

Nvidia’nın ülkemizde Game+ (Turkcell) işbirliğiyle sunduğu bulut oyun servisi GeForce Now’da dün ilgi cazibeli bir değişiklik yaşandı. GeForce Now’a Premium üye olan aboneler artık ayda 200 saat oyun müddetini geçemeyecek.

Eğer bu değişiklik genel bir GFN siyaseti olsaydı o vakit işler değişirdi lakin bu kota uygulaması yalnızca ve yalnızca Türkiye için geçerli. Ülkemizde esasen zamlanmış olan servise bir de aylık saat kotası eklenmesi şimdilik kullanıcılardan reaksiyon almış görünüyor.

Kullanıcılara gönderilen mailde bu değişikliğin sebebine dair şöyle bir açıklama yapılmış:

Son devirde GAMEPLUS’a kayıtlı birtakım Premium hesapların oyun tecrübesini ve servis kapasitesini makus tarafta etkileyen sonuçları olan; gayesi dışında uygunsuz kullanımları olduğunu tespit ettik. Ne yazik ki; bu cins kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun tecrübesini negatif tarafta etkilemektedir.

Bu tıp gayesi dışında kullanımların önüne geçmek, servisimizi her kullanıcımız tarafından eşit biçimde erişilebilir kılmak ve servis kalitemizi üst düzeyde tutmak maksadıyla 28 Mart 2023 tarihi prestijiyle 1 AyIık,3 Aylık ve 6 Aylık Premium paketlerimiz aylık 200 saat oyun oynama mühleti ile satışa sunulacaktır. 1 Aylık Premium üyeliğiniz boyunca ayda 200 saat toplam kullanıma kadar kesintisiz oyun tecrübesine devam edebilirsiniz. 3 ye 6 Aylık Premium üyeliklerinizde her ay sonunda 200 saat kullanım hakkı yenilenecektir. Paketinize dair kullanım ayrıntılarını //gameplus.com.tr/profilim sayfasından takip edebilirsiniz.

28 Mart 2023’den itibaren 1 aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık paketlerimiz aylık tekrarlanan 200 saatlik kullanım müddetleri ile satışa sunulacaktır. 28 Mart 2023’den evvel başlayan 1 Aylık ye 3 Aylık Premium Üyelikler ise bir sonraki yenileneme devrinden itibaren aylık 200 saat oynama mühleti ile yenilenecektir.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)