The Last of Us PC Versiyonu Bekleneni Veremedi, Steam Puanları Çakıldı

The Last of Us Part 1’in merakla beklenen PC versiyonu çıktı ve Sony portlarında hiç alışık olmadığımız bir durumla karşılaştık: oyunun PC versiyonunun performansı oyuncular tarafından yerde yere vuruldu ve bu satırları yazdığım sırada Steam incelemelerindeki puanı 5621 incelemede %33 olumlu ile Çoğunlukla Olumsuz durumunda.

Oyunun PC portunu Naughty Dog ve Iron Galaxy yapmış görünüyordu lakin sonrasında Iron Galaxy’nin pek de dahil olmadığına dair savlar ortaya atıldı. Şayet bu doğruysa oyunun PC portunun başarısızlığı Naughty Dog kaynaklı demektir.

Steam sayfasındaki İncelemeler kısmına girerseniz oyunun optimizasyonunun ne kadar berbat olduğuna, kuvvetli sistemlerde bile oyunu adam üzere oynatamadığına dair çok sayıda tenkit okuyabilirsiniz.

Naughty Dog, Twitter hesabından yayınladığı açıklamada “The Last of Us Part I PC oyuncuları, dertlerinizi duyduk ve grubumuz raporladığınız yanılgıları etkin olarak araştırıyor. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz, takımımız şu an güncellemeleri önceliğe almış durumda ve gelecek yamalarla meseleler çözülecek” dedi.

Normalde 3 Mart’ta çıkması beklenen oyun “oyunu daha âlâ hale getirmek” için 28 Mart’a ertelenmişti. Bu kadar kusurun ve optimizasyon meselesinin nasıl gözden kaçmış olabileceği ise muamma.

Eğer siz de The Last of Us Part 1’i bekleyenlerdenseniz yamalarla oyun oynanabilir hale getirilene kadar bekleyin, boşu boşuna sonunuzu bozmayın.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)