Arjantin’i devirmişti… Suudi Arabistan’da Renard devri bitti

Suudi Arabistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, 54 yaşındaki Renard’ın kontrat fesih talebini idareye ilettiği ve talebinin kabul edildiği belirtildi.

Suudi Arabistan’ın Bolivya’ya 2-1 yenildiği hazırlık maçının akabinde istifa kararını duyuran Renard, “Bu grupla gelebileceğimiz azamî düzeye geldik. Dürüst olmam gerekirse, daha ileri bir düzeye ulaşabileceğimi düşünmüyorum. Burada şahane vakit geçirdim, herkese teşekkürler.” tabirlerini kullandı.

Renard idaresinde elemeleri geçerek Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılan Suudi Arabistan, küme maçında turnuvayı kazanan Arjantin’i 2-1 mağlup ederek isminden kelam ettirmişti. Tecrübeli teknik yöneticinin, Fransa Bayan Ulusal Ekibi’ni çalıştırması bekleniyor.

Zambiya ve Fildişi Kıyısı’nı çalıştırdığı periyotlarda Afrika Uluslar Kupası’nda iki sefer şampiyonluk sevinci yaşayan Renard, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından üç defa yılın teknik yöneticisi unvanına layık görüldü. Fas, Gana ve Angola’nın ulusal gruplarını da yöneten Renard, kulüp mesleğinde ise Sochaux, Lille ve USM Alger’i çalıştırmıştı.

Odatv.com

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)