Attila Mocsi: “3 puana muhtaçlığımız var”

Trendyol Üstün Lig’in 25. haftasında 11 Şubat Pazar günü deplasmanda EMS Yapı Sivasspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un 23 yaşındaki defans oyuncusu Attila Mocsi, muhtaçlık duydukları üç puanı almak için efor harcayacaklarını söyledi.

Mocsi, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirerek, Üstün Lig’e gelmenin kendisi için kıymetli bir adım olduğunu belirtti.

Macar futbolcu, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ligi domine ettiğini, başka grupların ise birbirini yenebilecek güçte olduğunu söz etti.

Türkiye’de çıktığı birinci maçta Trabzonspor’a gol atmanın mesleği için uygun bir başlangıç olduğunun altını çizen Mocsi, “Ardından güç bir sakatlık yaşadım. Eski performansımı tekrar yakalamaya çalışıyorum. Sakatlığım büsbütün güzelleşti lakin 7 maç kaçırdım. O yüzden eski ritmime ulaşmak birazcık vakit alıyor. Tam olarak kadroyla 5-6 egzersiz yapabildim. Birazcık daha vakte gereksinimim var.” dedi.

“3 PUANA GEREKSİNİMİMİZ VAR”

Mocsi, deplasmanda zorlandıklarını kaydederek, “Aslında deplasmanda oynanan her maç her kadro için sıkıntı oluyor. Onların elde ettiği sonuçlara baktığınızda da bunu görebiliyorsunuz. Fenerbahçe ve Galatasaray haricinde deplasmanda kolay kolay maç kazanabilen kadro yok. Ligde herkes zorlanıyor. Biz deplasmanda istediğimiz başarıyı elde edemedik fakat bunu değiştirebilecek bilgiye ve donanıma sahibiz. Sivasspor maçını kazanmak için efor harcayacağız. Üç puana muhtaçlığımız var.” diye konuştu.

Türkiye’ye geldikten sonra nizamlı olarak ulusal ekibe seçildiğine dikkati çeken Mocsi, “Milli ekibe seçiliyorum. Son bir yıldır yalnızca bir sefer gidemedim. Ancak şimdi ulusal formayı giyemedim. Ulusal formayı giymeyi sabırla bekliyorum. Mesleğim ile ilgili hedeflerim var. Öncelikle burada her maçta oynamak ve her maçı güzel oynamak. Burada düzgün bir performans sergiledikten sonra ben de çok yeterli biliyorum ki ulusal kadroda oynayabileceğim. Performansım Avrupa’nın uygun kulüplerinin, daha büyük kulüplerin ya da büyük liglerdeki grupların kesinlikle dikkatini çekecektir. Benim de hayalim oralarda oynamak olduğu için öncelikle burada başarılı olmak zorundayım.” tabirlerini kullandı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)