Bjelica’nın Trabzonspor’da birinci büyük zaferi!

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, şimdiye kadar çıktığı büyük maçlarda galibiyet sevinci yaşayamamıştı.

Hırvat teknik adam, geçen dönem Fenerbahçe’ye 3-1, bu dönem ise Galatasaray’a 2-0 mağlup olmaktan kurtulamadı. 52 yaşındaki çalıştırıcı, yeni transferlerle birlikte kadronun yavaş yavaş ahenk sağlaması sonrasında dün akşam Beşiktaş karşısında mutlak galibiyet parolası ile çıktı.

Bjelica; Mendy ve Onuachu üzere yıldızları birinci 11’e sürdü. Bjelica’nın, alandaki oyun planı tuttu ve çabayı kazanmasını bildi.

‘Pepe’nin vakte muhtaçlığı var’

Başarılı çalıştırıcı, böylelikle Fırtına’nın başında birinci kere büyük bir maçtan zaferle ayrılmanın sevincini yaşadı. Öte yandan Hırvat hoca, kadronun yeni yıldızı Nicolas Pepe’nin durumu hakkında da açıklamalarda bulundu. Pepe’nin vakte gereksinimi olduğunu lisana getiren Bjelica, “Pepe uzun müddet idman yapmamıştı. Maç da oynamamıştı. Birkaç haftaya gereksinimi var. En kısa müddette hazır hale getireceğiz” sözlerini kullandı.

Bakasetas’tan yarım dalya

Karadeniz devinin istikrar abidesi Anastasios Bakasetas, gayretin birinci kısmında pek devreye giremedi. Yunan orta saha oyuncusu, birinci devrenin sonlarında ise klasını konuşturdu. 41. dakikada kazanılan hür vuruşta topun başına geçen 30 yaşındaki oyuncu, dar açıdan kaleci Mert Günok’u avlamayı başardı. Türkiye mesleğinde 178. maçında 50. golünü atan Bakasetas, yarım dalya yapmış oldu.

Mendy sınıfı geçti

Angers’ten transfer edilen Batista Mendy, dün akşam birinci kere Bordo-Mavili formayı giydi. Fransız orta saha oyuncusu, gruba yeni gelmiş olmasına karşın uyumlu imajı ile dikkat çekti. Gayrete girmekten kaçmayan, savaşçı yapısıyla alkışları toplayan 23 yaşındaki futbolcunun, 45+2’deki şutu ise direkte patladı.

Tribünlerde harikulade atmosfer

Yeni transferler ve kadronun yükselen grafiği sonrasında Beşiktaş gayretinde tribünler doldu. 37.518 Bordo-Mavili futbolsever, 90 dakika boyunca kadrolarına tam takviye verdi. Trabzonsporlu taraftarlar, birinci düdükten son ana kadar bir an olsun susmak bilmezken, gollerin akabinde coştu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)