Bülent Uygun: “1 transfer daha ortamıza katılacak”

EMS Yapı Sivasspor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun, Özbek kanat oyuncusu Azizbek Turgunboev’in sıhhat denetiminden geçtiğini ve rastgele bir aksilik olmazsa bu futbolcunun transferini gerçekleştireceklerini söyledi.

Uygun, kırmızı-beyazlı takımın idmanından evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dün transfer edilen Mijo Caktas’ın ekiple birinci egzersizine çıktığını belirtti.

Transfer görüşmeleri devam eden Özbek kanat oyuncusu Azizbek Turgunboev’in sıhhat denetiminden geçtiğini aktaran Uygun, “Eğer bir aksilik olmazsa Allah’ın müsaadesiyle onu da ortamıza katacağız. Liderimiz ‘Bir sürpriz daha yapacağım.’ dedi. Yarın yahut sonraki gün bir transfer daha ekibimize katılacak.” diye konuştu.

“ÇOK SAKAT VERDİK”

Uygun, ekipteki yabancı oyuncu sayısının 12’ye yükseleceğini tabir etti.

Ligde kritik bir noktada olduklarını vurgulayan Uygun, “Çok sakatlıklar verdik, çok eksiklerimiz oldu. Samuel Saiz ve Rodrigues’in ekipten beklenmedik ayrılıkları hakikaten güç oldu. Onların yerini yeni yeni doldurmaya çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ 45 PUANIN ÜSTÜNE ÇIKMAK”

Lig maratonunda ekiplerin orta transfer devrinde çok büyük paralar harcayarak güçlendiğini vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Biz de kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. O yüzden de bizim için ligin boyutu kısaldıkça daha da rahatlamak ve bir an evvel 45 puanın üzerine çıkmak istiyoruz. Grup halinde tüm maçlarımızın çok değerli olduğunu biliyoruz ve bunları kazanmayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki çok daha hoş yerlere daima birlikte geleceğiz.”

Uygun, transferi noktaladıktan sonra yeni dönem planlamasını yapmayı hedeflediğini lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Türkiye’deki liglerde gençleri tarama takımıyla, gelecek dönemin gençleriyle ve birebir vakitte da kadrodaki gidecek, kalacaklara nazaran yabancı transferlerini ona nazaran belirleyeceğim, yeni dönemin planlamasını yapacağım. Malum, yeni gelenler haricinde seneye 7 yabancı oyuncumuzun mukavelesi bitiyor. Yeni dönemde 11 yabancıyla oynuyorsunuz. Bu türlü olduğu bir ortamda Türk oyuncu sayısı yaklaşık 19’a yükseliyor. Türkiye genelinde yetenekli, inandığımız futbolcuları takımımıza katarak yeni dönemde hayal ettiklerimize yanlışsız yürüyüşe başlayacağız.”

Uygun, kaleci Muammer Zülfikar Yıldırım’a yapılan transfer tekliflerini de değerlendirdiklerini söz etti.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)