Buz Hokeyi’nde şampiyon muhakkak oldu

Intercity Buz Hokeyi Erkekler Üstün Ligi Finali beşinci maçında Buzadam, Buz Beykoz’u 5-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

Silivrikapı Buz Sporları Salonu’ndaki uğraşın birinci döneminde Buzadam, Artem Lobanov’un 5. dakikadaki sayısıyla 1-0 öne geçti. Evgenii Lukin ile 6 ve 17. dakikalarda iki gol daha bulan Buzadam, bu dönemi 3-0 önde kapattı.

İkinci dönemde da âlâ oyununu sürdüren Buzadam, 36. dakikada Evgenii Luki’nin üçüncü golüyle farkı dörde çıkardı. Son dönemde da çabayı bırakmayan Buzadam, rakibinin Serkan Gümüş’le 56. dakikada bulduğu gole pürüz olamadı. Maçın son dakikasında Evgenii Luki ile bir gol daha bulan Buzadam, pistten 5-1’lik skorla ayrılarak şampiyonluğunu ilan etti.

Seride ne olmuştu?

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu 2022-2023 Dönemi Erkekler Intercity Üstün Ligi’nde üç galibiyete ulaşan grubun şampiyon olacağı final serisi 23 Mart’ta başlamış, maçı kazanan Buz Beykoz seride 1-0 öne geçmişti.

Buzadam, 24 Mart’taki maçı 5-2 kazanarak durumu 1-1’e getirirken, Buz Beykoz 26 Mart’taki maçtan 4-3 galip gelerek seride 2-1 öne geçmişti. Serinin 28 Mart’taki dördüncü maçını 6-2 kazanıp beraberliği yakalayan Buzadam, şampiyonluğu belirleyecek finale uzanmayı başarmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor üçüncü oldu

Üçüncülük çabasında ise Zeytinburnu Belediyespor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise seride beşinci defa karşı karşıya geldi.

Zeytinburnu Buz Adası’ndaki maçta İstanbul Büyükşehir Belediyespor rakibini, Konstantin Kuchkin’nin 20 ve 31. dakika, Ferhat Bakal’ın da 58. dakikada bulduğu gollerle 3-0 mağlup etti ve ligi üçüncü sırada tamamladı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)