Durant: “Artık miras falan umurumda değil!”

Phoenix Suns süperstarı Kevin Durant, “geride bırakacağı mirasını” artık umursamadığını söyledi.

Durant The Athletic’e yaptığı açıklamada, mesleğinin başlarında insanların kendisini nasıl algıladığı ve geride bırakacağı mirası önemsediğini, fakat artık bunun kendisini ilgilendirmediğini açıkladı:

“Miras falan umurumda değil. Evvelden öyleydi. Basketbolda kendime insanların hatırlayabileceği bir alan oluşturmak istiyordum, ancak artık bu çok yorucu bir şey haline geldi. Öteki insanlara çok fazla odaklanmaya başlayınca, yıpratıcı olmaya başlıyor. ‘O ne yaptı, şu ne yaptı?’ üzere şeyler, karşılaştırmalar…

Daha evvelce, tüm bu tartışmalar yapılmadığı vakitlerde, umursuyordum. ‘En düzgün adamlarla birebir düzeyde yer almak üzereyim.’ diye düşünüyordum. Benim için çok kıymetliydi.

Ama bugünlerde, gerçekten umurumda değil. Yalnızca çıkıp elimden gelen en düzgün biçimde oynamak, konutuma gitmek ve ailemle takılmak istiyorum, bu kadar.”

“HİÇBİRİNİZ DÜRÜST DEĞİLSİNİZ”

Durant, Warriors’la kontrat imzalamak için Oklahoma City Thunder’dan ayrıldığında, bu öteki bir süperstarın asla izlemediği tipten bir yol olduğundan dolayı, pek çok insanın mesleğine mantıklı bir formda bakmasının imkansız olduğunu fark ettiğini açıkladı:

“2016’da Warriors için OKC’den ayrıldığımda, bu durumun diğerleri için rastgele bir mantıklı açıklaması olmayacağını anlamıştım. Beşerler asla mantıklı bir sebep bulmayacaktı ve beni itibarsızlaştırmak ismine buna bir kıssa eklemeleri gerecekti. Warriors’a gittiğimde, beşerler beni artık zevkine itibarsızlaştırmaya başlamıştı. Artık beşerlerle diyalog kurmak eskisi kadar eğlenceli değildi zira hiçbiriniz zati dürüst değilsiniz.

Her seferinde yeni bir amaç çıkarıyorsunuz, benden en fazlasını bekliyorsunuz ve şayet bu amaca ulaşamazsam ‘başarısız’ oluyorum. Kendi kendime ‘Problem nedir sanki?’ diyorum.”

Bu dönem 43 maça çıkan Durant, 29.2 sayı, 6.8 ribaund ve 5.2 asist ortalamaları yakaladı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)