Emre Kocadağ’dan sert açıklamalar!

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, gündeme dair açıklamalar yaptı.

İŞTE KOCADAĞ’IN AÇIKLAMALARI!

“Bu durum hala tartışılıyorsa demek ki insanların vicdanında oturmayan şeyler var, adalet tam sağlanamamış. TFF’nin bu mevzuda uyması gereken bir düzenleme olmadığı için tartışmalar hala devam ediyor.”

“ADALETLİ KARAR ALINMADI”

“TFF’nin kulüplerin görüşlerini alması gerekiyordu. Maalesef memleketler arası örnekleri incelemeyerek, telaşlı bir karar alındı. Sayın liderimizin o dönemki haklı telaffuzları bugün kamuoyu vicdanında tecelli ediyor. Kulüplerin büyük bir çoğunluğu bu mevzuda vicdanen adaletli bir karar alınmadığını düşünüyor.”

“UEFA’YI GÖRMEZDEN GELİYORLAR”

“UEFA’nın bir sürü talimatnamesi var. Bugün ligden çekilme kararı alan kulüpler olduğu vakit her hususta hassas davranan TFF, bu hususta gereğince hassas davranmıyor ve UEFA talimatnamesini görmezden geliyor.”

“BAZI KULÜPLER KOLLANIYOR”

“TFF’nin bu kararı alırken kimi kulüplerin menfaatlerini kolladığını görüyoruz ve biz bunu kabul etmiyoruz.” Biz Beşiktaş olarak adaletli bir karar alınmasını bekliyoruz. Oynanmış maçlar olabilir gerçek lakin bu kadrolar keyfi olarak ligden çekilmediler. Bu gruplara maça çıkmıyormuş muamelesi yapmak bizim vicdanımıza sığmıyor.”

“Beşiktaş’ın 18 deplasmana gittiği yerde bir rakibinin 16 deplasmana gidip onun üzerinde ligi bitirmesi adil midir? 1 golle bile şampiyonluklar yaşanıyor, biz de yaşadık. Pazar günü Fenerbahçe deplasmanına gideceğiz. Maçın nerede oynandığı fark etmiyorsa deplasmanda maç yapmanın ne manası var? Deplasmanda oynamak kıymetli bir mevzu değilse, bu mevzu ligin yazgısını etkilemiyorsa, bu maçları tarafsız alanda oynayalım. Bir rakibimiz son yıllarda Hatay deplasmanında puan alamamış mesela.”

“HERKESİ TATMİN ETMEK MÜMKÜN OLMAZ”

Emre Kocadağ: “Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki herkesin istediğini yapmak mümkün olmaz. Fakat burada yapılacak en gerçek şey, ligden çekilen grupların lige tesirini 0’a indirmek. En hakikat sonuç, bizim önerdiğimiz sonuç. Bu ekipler keyfi olarak ligden çekilmediler. O denli olsaydı küme düşürülürlerdi. Hükmen yenilgi kararı, yanlış bir uygulamadır. Bu ekiplerin lige hiç başlamamış üzere sayılması gerekiyor. Doğruya en yakın sonuç budur.”

ÖNCEKİ ZELZELELERDE DE TIPKI KARARIN ALINMASI

Emre Kocadağ: “20 sene evvel alınmış bir kararla geçen sene alınmış bir karardan hangisini tercih edersiniz? Euroleague üzere bir tertipte alınmış kararlar ortada. UEFA talimatında alınmış kararlar var. Her hususta rehber olarak gördüğümüz UEFA’nın talimatlarını bu mevzuda neden görmezden geliyoruz?”

“TFF’Yİ DE KAYIĞA BİNDİRİRİZ”

Emre Kocadağ: “Geçen hafta bir açıklama yaptık, ‘Kayıkçı kavgası’ formunda. Şayet TFF, bu iki grubun federasyonu üzere davranmaya devam ederse, biz o kayığa maalesef TFF’yi de bindirmek zorunda kalırız. Kulüplerin çoğunluğu muhakkak bir istikamette karar alırsa TFF buna uymalıdır.”

“GELİR TALEBİMİZ OLAMAZ”

“Gelirler noktasında bunların geri alıması üzere bir talebimiz mutlaka olamaz. Sarsıntı bölgesine birçok yardımda bulunuyoruz. Ziyan görmüş kulüplerin gelirleri ile ilgili muhakkak bir talebimiz olamaz. Beşiktaş, başka kulüplerin gelirine göz dikecek bir kulüp değil.”

“ACELE VERİLEN KARAR GERÇEK DEĞİL”

“UEFA, kararı mahallî federasyona bırakabilir lakin mahallî federasyonun bu hususta bir talimatnamesi yoksa TFF’nin kulüplere başvurması gerekirdi. Bunu yapmayıp kararın telaşlı bir halde yazıyla kulüplere bildirilmesini yanlışsız bulmuyoruz.”

“KULÜPLER BİRLİĞİ TFF’YE YAZI ÇEKTİ”

“Kulüpler Birliği olarak TFF’ye yine bir yazı yazılmış anladığım kadarıyla. Bu mevzu Tahkim Şurası ile görüşülmeyecek lakin Kulüpler Birliği, mevzunun yine görüşülmesi için TFF’ye bir yazı çekti.”

“ADİL BİR DURUM DEĞİL”

“Kararın bu halde alınması istendiği için sıcağı sıcağına açıklandı esasen. Ligden çekilen kadroların lige hala tesir ediyor olması adil bir durum değil.”

“DEVLET DEĞİL, TFF KARARI”

“Pandemi devrinde alınan karar, devlet makamlarınca alınmış bir karardı. Güvenlik yada sıhhatle ilgili kararlara bizim bir telaffuzda bulunmamız mümkün değil. Bugün devlet, ‘Bu lig bitti, büyük bir sarsıntı yaşadık’ deseydi, boynumuz kıldan ince olurdu. Devletin aldığı karar ile TFF’nin aldığı kararları denk görmek yanlışsız değil.”

“G.SARAY DA KAYBEDECEKTİ”

“Ben iki rakiple de deplasmanda oynadım ve puan kaybettim. Galatasaray da ikinci devre iki ekiple da deplasmanda oynayıp puan kaybedecekti. Benim fikrim bu türlü. Bu deplasman sayılarını nasıl eşitleyip, Beşiktaş’ın adalet beklentisini karşılayacaklar?”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)