Erzurum’da yapılan Türkiye Üniversiteler Ortası Judo Şampiyonası tamamlandı

 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Ortası Judo Şampiyonası sona erdi.

Erzurum Teknik Üniversitesi yerleşkesindeki spor ve aktiflik salonunda düzenlenen şampiyonaya, 29 üniversiteden 106 atlet katıldı.

Gayretlerin akabinde başarılı olan atletlere madalyaları verildi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Judo Temsilcisi Dilek Okuyucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sportmenlerin farklı kategorilerde karşılaşmaya çıktığını belirterek, “Son günümüzde olimpiyatlarda da yapılan 3 erkek 3 bayan atletten oluşan ekip karşılaşmalarını yapıyoruz.” dedi.

Memleketler arası dereceleri bulanan sportmenlerin tertibe katıldığını söz eden Okuyucu, “Sayısal olarak az olmasına karşın çok kaliteli atletler buraya geldi. Avrupa ve dünya şampiyonu atletlerimiz burada yarıştı. Erzurum Teknik Üniversitesi de iki altın madalya kazandı. Birinci iki gün kıran kırana geçti. Çok güzel sportmenler birbirleriyle eşleşti. Judoda hakem kusurları olabilir ancak burada bunu yaşamadık. Umarım ileride daha büyük tertiplere mesken sahipliği yaparız.” diye konuştu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)