Fenerbahçe’den 7 taraftara ömür uzunluğu men!

Fenerbahçe Kulübü, Sevilla ile oynanan UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi rövanş maçının ikinci yarısında alana yabancı unsurlar atan taraftarlar hakkında verdiği kararı açıkladı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüzün bu mevzu ile ilgili şahsen tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz.” denildi.

İşte Fenerbahçe’den yapılan açıklama:

“Futbol Ekibimizin, 16 Mart 2023 tarihinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 16 Tipi rövanş müsabakasında meydana gelen tribün olayları hakkında açıklama ve bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Öncelikle;

Grubumuzun çeşidi geçmek ismine sorumlulukla son ana dek uğraş ettiği, tribünlerimizin bu sorumluluğu paylaşarak bir an olsun durmaksızın Kadromuza eşsiz dayanak verdiği maçta,

Fenerbahçemizin baskı ve oyun üstünlüğünü ele geçirdiği dakikalarda alana atılan cisimlerle bu birlikteliğe ve gayrete bu formda ziyan verilmesi kabul edilebilir değildir.

Kulübümüzün bu husus ile ilgili şahsen tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz.

Ayrıca Fenerbahçe’ye dayanak olmak yerine mahzur olma gayesi taşıdığı açık olan bu davranışın modülü olanların; tespiti ve 6222 sayılı kanun başta olmak üzere ilgili mevzuat kapsamında cezalandırılmalarına ait emniyet güçleri ve isimli merciiler tarafından yürütülen tüm süreçler ve atılan adımların da tarafımızca an be an yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Önümüzdeki devirde karşılaşma ya da hareket ayırt etmeksizin kanun, talimat, önlemler ve tüm ikazlara karşın yapılacak hareketlere ait verilecek seyirden yasaklama kararlarına ek olarak Kulübümüzün maddi olarak uğrayacağı ziyanların da ilgili şahıslardan tazmini dahil her türlü adımın da gündemimizde olduğunu vurgulamak istiyoruz.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)