Giannis: “MVP’yi doğal ki önemsiyorum, lakin önceliğim şampiyonluk!”

Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, MVP mükafatını önemsediğini fakat önceliğinin hala şampiyonluğu kazanmak olduğunu itiraf etti.

Giannis, NBA’deki en âlâ oyuncu olarak kabul edilmesine ve ligdeki en güzel dereceye sahip olan kadroda tarihi bir dönem geçirmesine karşın, ESPN’in son MVP anketinde üçüncü sırada yer almıştı.

Bunun üzerine, halihazırda iki MVP mükafatı ve bir şampiyonluk kazandığı için Antetokounmpo’nun bu dönem MVP olma konusunda o kadar kaygılı olmayabileceği öne sürülmüştü.

Lakin Giannis, bu husus hakkında Yahoo Sports’a şunları söyledi:

“Yalan. Umursamadığımı söyleyemem. Her vakit rekabete varımdır, o yüzden ‘umursamıyorum’ dersem, bence palavra olur. Pekala benim için bu bir öncelik mi? Hayır. Önceliğim daha uyguna gtmek, grubumun şampiyonluk kazanmasına yardımcı olmak ve o duyguyu tekrar yaşamak. İlah beni tekrar bir MVP mükafatı ile kutsayabilirse, kabul ederim doğal ki.”

MVP yarışının daha çok Nikola Jokic ve Joel Embiid etrafında döndüğünü bilen ve bu hususta “Sorun yok” sözünü kullanan Antetokounmpo, bu ödül konusunda kayıtsız olmasa da, önceliğinin şampiyonluk olduğunu belirtti:

“Şampiyonluk istiyorum. Gerçek bu. Tek var olan gerçek hem de…”

Giannis bu dönem 31.2 sayı, 11.8 ribaund ve 5.7 asist ortalamalarına sahip.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)