Hannover’den Köhn için açıklama!

Hannover 96 Teknik Yöneticisi Stefan Leitl, Derrick Köhn’ün Galatasaray’a transfer olmasının akabinde açıklamalarda bulundu.

“SPORTİF AÇIDAN KABUL ETMEK ZOR”

Leitl, “Derrick’in bu yıl şampiyonluğa oynayan ve gelecek yıl Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak bir kulüpten teklif alması onur verici. Bunu hak ediyor zira bir buçuk yılda büyük bir gelişim gösterdi. Yeniden de bu bahiste konuşmamıza gerek yok zira sportif açıdan bakıldığında bu acı bir kayıp. Sportif açıdan bunu kabul etmek zor” halinde konuştu.

Hamburg ile cuma günü oynayacakları maç için konuşan Stefan Leitl, “Antrenör grubu olarak bizim için bu, tüm gücümüzü futbolculara vermemiz gerektiği manasına geliyor. Halstenberg de cezalı. Bu bizim için savunmanın yüzde ellisinin yokluğu manasına geliyor. Lakin başka çocuklar burada ve buna hazırlar” dedi.

TRANSFERİN GALATASARAY’A MALİYETİ

Galatasaray Derrick Köhn için Hannover 96’ya bonuslarla birlikte yaklaşık 4 milyon euro bonservis ödeyecek. Ayrıyeten mukavelede sonraki satıştan yüzde 10 da hisse yer alacak.

25 yaşındaki futbolcu ile 3.5 sene + 1 sene opsiyonlu kontrat konusunda el sıkışıldı. Alman futbolcu yıllık 450 bin euro kazanacak.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)