İnegölspor açıkladı: “Şikeden tutuklandılar”

İnegölspor, daha evvel şike nedeniyle mukavelelerini feshettiği eski futbolcuları Emre Selen ve Sercan Çobanoğlu’nun tutuklandığını açıkladı. Bursa temsilcisi, 2 eski oyuncusu ile birlikte 3 kişinin daha tutuklandığını belirtti.

İşte İnegölspor’dan yapılan açıklama;

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE ;

Kulübümüz tarafından 20.12.2022 tarihinde eski futbolculardan kaleciler Emre SELEN ve Sercan ÇOBANOĞLU’nun, İnegölspor aleyhine şike yaptıklarına ait olarak açıklama yapılmış ve tarafımızca ilgiler hakkında İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde kabahat duyurusunda bulunulmuştur.

Kulübümüz tarafından yapılan cürüm duyurusuna istinaden İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığınca ve Bursa Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Başkanlığı (KOM) tarafından yürütülen geniş kapsamlı, süratli ve hassas araştırma ve çalışmalar sonucunda soruşturma kapsamında elde edilen bilgi ve bilgiler ışığında 27.03.2023 tarihinde şike kapsamında ismi geçen şüpheliler Emre Selen , Sercan Çobanoğlu ve tespit edilen 4 kuşkulu daha İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile göz altına alınmıştır. İsmi geçen şüpheliler ve öbür 4 şüphelinin tabirleri alınarak şüphelilerden Emre ve Sercan’ın dahil olduğu 5 kişi tutuklama talebi ile 1 şüphelide isimli denetim talebi ile 29.03.2023 tarihinde İnegöl Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Ve İnegöl Sulh Ceza Hakimliğince tutukluluğa sevk edilen kaleciler Emre SELEN, Sercan ÇOBANOĞLU ve başka 3 kuşkulu birebir gün tutuklanmış ve cezaevine gönderilmiştir.

İş bu alçak hareketler nedeniyle , İnegöl kenti , İnegölspor kulübü ve İnegölspor taraftarı olarak epey ziyan görmüş ve menfaatlerimiz zedelenmiştir. Tekrar de kulübümüze karşı bu haince aksiyonları yapanların bu evrede adalet önünde gereken muameleyi görmeleri bizi bir nebze memnun etmiştir. Yargılama sonucunda da gerekli cezaları almaları ismine her vakit olduğu üzere var gücümüzle çabalayacağız ve takipçisi olacağız. Daha evvel de söz ettiğimiz üzere; İnegölspor topluluğunun , ulu taraftarımızın ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkında gerekli çabaya vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.30.03.2023

İNEGÖLSPOR İDARE KURULU

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)