Kimse ismini söylemiyor! Chelsea’nin yıldızı Havertz: Arkadaşlarım bana eşek diyor

İngiliz grubu Chelsea‘nin Alman atakçısı Kai Havertz, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mağlup oldukları maçlar sonrasında barınağa gittiğini belirten Kai, “Hayvanların gözlerine bakıp içlerinde insani bir istikamet görmek bana huzurlu hissettiriyor.” dedi.

“EŞEKLERLE ÖZEL BİR BAĞLANTIM VAR”

İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Havertz, “Bazı grup arkadaşlarım beni ‘eşek’ diye çağırıyor. Bunun oyunumla bir alakası yok. Her vakit eşekler ile özel bir alakam olduğunu düşündüm. Eşekler çok sakin hayvanlardır ve ben de sakin bir insan olduğum için kendimi onlar ile özdeşleştirmiş olabilirim. Maç kaybettiğimizde barınağa gidip hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Hayvanların gözlerine bakıp içlerinde insani bir istikamet görmek bana huzurlu hissettiriyor.” tabirlerini kullandı.

“GELİŞTİM VE OLGUNLAŞTIM”

Yaptığı işi de kıymetlendiren Havertz, “Futbol, benim hayatımdaki en kıymetli şey değil. Hatta hayatımda futboldan 100 kat daha kıymetli gördüğüm şeyler var. Tahminen bunu duymak kimi insanlarım güzeline gitmeyecek lakin benim kanılarım bu türlü. Bir maç kaybettiğimizde bunun bütün günümü etkilemesine müsaade veremem. Kız arkadaşım, Londra’ya gelmek için Almanya’daki bütün hayatından vazgeçti. Konuta gidip onun gününü berbat etmeye hakkım yok. Evvelce bu türlü düşünemiyordum lakin geliştim ve olgunlaştım.” dedi.

“NASIL BU KADAR PARA HARCIYORLAR ANLAMIYORUM”

Kulübün yaptığı işleri de pahalandıran 23 yaşındaki yıldız, “Takımdaki birçok şey değişti ve adaptasyon sürecine muhtaçlığımız var. Çok fazla oyuncu geldi, teknik takım değişti. Sahiden kolay değil. Enzo Fernandez ve Myhalio Mudryk için çok yüksek fiyatlar ödendi ve ikisi de yalnızca 22 yaşında. Onlardan bir anda Neymar olmalarını bekleyemezsiniz. Bu biraz müddet alacak, tıpkı bende olduğu üzere. Benim için ödenen bonservis bedeli de çok büyüktü. 80 milyon euro karşılığında Chelsea tarihinin en kıymetli oyuncusu olmuştum. Nasıl bu kadar büyük paralar harcanıyor anlamıyorum. Bu paralar oyunculara büyük bir baskı yaratıyor zira beşerler sizin içinizden Messi çıkacağını zannediyor.” sözlerini kullandı.

HAVERTZ’İN BU SEZONKİ PERFORMANSI

İngiliz takımıyla bu dönem 36 gayrette forma giyen 23 yaşındaki oyuncu bu müsabakalarda 9 gol atarken 1’de asist yaptı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)