Kyrie: “Playoff umutlarımız ‘tam bir keşmekeş’ gibi”

Dallas Mavericks’in yıldızı Kyrie Irving, Mavericks’in playoff umutlarının “tam bir keşmekeş” üzere göründüğünü söyledi.

Irving, kadrosunun dün gece Philadelphia 76ers’a 116-108 mağlup olmasının akabinde Dallas’ın playoff umutları konusunda pek olumlu yorumlarda bulunmadı:

“Doğrusu, dönemde bulunduğumuz noktayı ve başka kadroların halihazırda konumlandığı yerleri düşünürsek, bence durum tam bir keşmekeş üzere görünüyor. Zira 37-40’ız ve play-in turnuvasına girmek için savaşıyoruz. Hiçbirimizin beklentisinin bu halde olmadığını düşünüyorum. Öte yandan benim dönem ortasında takas edilmiş olmam üzere bir durum var… o vakit takas istemeyi beklemiyordum. Dönemi Brooklyn’le bitirmek istiyordum lakin bunu yapma talihim olmadı.

Bu nedenle, bu dönem daha evvel kendim için koyduğum birtakım amaçları değiştirmeliydim ve playofflara kalsak da kalmasak da, sonuç ne olursa olsun başımın rahat olması ismine daha esnek olmalıydım, ki öyleydim de. Grup arkadaşlarıma güvenmeye devam etmem lazım ve bana rekabet etme fırsatını verdikleri için de minnettarım. Burada her şey şahaneydi, daima huzurluydum. Yenilgiler dışında her şey çok hoştu. Her maçı kazanmak isteriz.”

Dallas son 11 maçın sekizini kaybetmiş ve bu süreçte Kyrie kadrodeyken 7-10, Luka Doncic ile oynadığında ise 4-9’luk bir seride kalmıştı.

Irving, Mavs formasıyla 17 maçta 26.1 sayı, 5.9 asist, 5.2 ribaund ve 1.2 top çalma ortalamaları yakalıyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)