LaVar Ball’dan Bronny’ye tavsiye: “Avustralya’da oyna!”

Chicago Bulls ve Charlotte Hornets guardları Lonzo ve LaMelo’nun babası LaVar Ball, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James’in oğlu Bronny James’in liseden sonra memleketler arası liglerde oynaması gerektiğini söyledi.

Los Angeles Times, Ocak ayında Bronny’nin oynayabileceği üniversiteler ortasında üç adedinin (Ohio State, Oregon ve Güney Kaliforniya) ön planda olduğunu bildirmişti.

Lakin LaVar’a nazaran LeBron’un en büyük oğlu için potansiyel olarak en düzgün yol, oğlu LaMelo’nun 2021’de Yılın Çaylağı olma yolunda yaptığı üzere Avustralya ve Yeni Zelanda Ulusal Basketbol Ligi’nde bir dönem geçirmesi:

“Avustralya’da daha yeterli olur. Neden? Zira yetişkin adamlara karşı oynuyorsun ve para da kazanıyorsun. Basketbol oynamak istiyorsan ve nitekim o adamsan, neden Kimya sınavıyla falan uğraşasın ki?”

LaVar ayrıyeten, bu yolun James’in babasından bağımsız bir isim oluşturmasına yardımcı olabileceğini de kelamlarına ekledi:

“Üniversite liginde kendi isminizi oluşturmaya çalıştığınızda, sizinle tıpkı maksadı paylaşan bir sürü oyuncu olacak. Salonlar tıklım tıklım dolu olacağı için, sizden nefret edenler ve destekçiler de gırla olacak. Pek çok insan LeBron’un oğlunun yeterli bir iş çıkardığını görmek isterken, birçoğu da ‘yetişkinlere karşı oynayamaz’ demek istiyor.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)