Samsunspor’da gaye 75 puan toplamak

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, şampiyonluk için 75 puanın yeteceğini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Samsunspor’un ligin 2. yarısında değerli bir ivme yakaladığını belirtti.

Ligde 19 maçta yenilmezlik serisi elde ettiklerini vurgulayan Eroğlu, “Her vakit söylediğim üzere başarılı olduğumuz sürece, kazandığımız sürece gayeye ulaşmamız daha kolay olacak. Hafta sonu Pendikspor ile karşılaşacağız. Grup olarak baktığınızda ligin âlâ futbol oynayan, üste gerçek tırmanmaya çalışan bir grup. Bilhassa bu ligde en alt sıradaki bir grup dahi en üst sıradaki bir gruba karşı bir direnç koyabiliyor, kazanma yahut kaybetmeme ismine bir oyun oynayabiliyor. Biz de kendi alanımızda değerli bir istatistik yakaladık. Bu maça da kazanmak için çıkacağız. Kazandığımız takdirde olağan ki kıymetli, artı bir avantaj sağlayacağız.” dedi.

Eroğlu, Samsunspor’un güçlü bir kadro olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Bugünlere kolay gelmedik. Çok çalıştık, sahiden 19 maçlık bir seri yakaladık. Bu bizim için çok kıymetlidir. Bu muvaffakiyetle birlikte alanda güçlü bir grup, bütün istatistiklerde ön planda bir kadro ortaya çıkardık. Atak manasında, savunma manasında çok yeterliyiz. Bu başarımız bizi bugünlere getirdi. Gerçek ve planlı çalışma ile hakikat sistem bize başarıyı getirdi.”

Ligde 60 puanla başkan olduklarını lisana getiren Eroğlu, “Şampiyon olmak için net bir puan söyleyemem zira rakiplerimiz de kazanıyor. Ancak şampiyonluk için 75 puanın bize yeteceğine düşünüyorum. Fakat bu futbol, ne olacağını bilemeyiz. Onun için biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Ligde geriye kalan bir 6 maçımız var. 4 maçımız içeride, 2 maçımız deplasmanda. Yani kazandığımız takdirde bu ivmemizi, bu istikrarımızı devam ettirdiğimiz takdirde esasen amaca ulaşacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)