Taşkın: “Şımarmadan gitmek istiyoruz”

Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında alanında konuk ettiği Eyüpspor’u 2-0 yenen Sakaryaspor’un teknik yöneticisi Taner Taşkın, tepeye yaklaştıklarını lakin önlerindeki her maçın zorluk derecesinin yüksek olduğunu söyledi.

Yeni Sakarya Atatürk Stadı’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Taşkın, tepeye yaklaşabilmeleri için 6 puanlık Eyüpspor maçını kesinlikle kazanmaları gerektiğini bildiklerini söz etti.

Çok deneyimli oyunculara sahip fakat ağır kalan rakiplerini yeterli tahlil ettiklerini belirten Taşkın, “Rakibi pasla yorduk. Şükürler olsun 6 puanlık maçta galip gelmeyi becerebildik. Önümüzde 8 maç var. Her maçın zorluk derecesi yüksek. Onun için ayaklarımızı yere sağlam basarak, hiç şımarmadan, adım adım tepeye gitmek istiyoruz.” diye konuştu.

Taşkın, 9. sıradayken devraldıkları ekipte oyuncuların öz itimadını kazanması ve fizik olarak temaslı, dar alanda oyun oynayabilen kadro haline gelebilmesi için çok çalıştıklarını anlattı.

Puan farkını kapatarak birinci 2’ye girme talihlerinin yüksek olduğunu aktaran Taşkın, “Her maç şiddetli geçecek. Ben başta dahil olmak üzere oyuncularım da hiç şımarmadan Sakaryaspor’u layık olduğu yere taşımak için sonuna kadar gayret edeceğiz.” biçiminde konuştu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)