The Last of Us Part 1, nihayet PC için çıktı! Oyuncular optimizasyondan keder yandı

PlayStation oyuncularının hayranlıkla oynadığı ve HBO Max’te dizisi yayınlanan The Last Of Us Part 1, 2013 yılındaki The Last of Us’ın tekrar üretimidir. Eylül 2022’de PlayStation 5 için piyasaya sürülen The Last Of Us Part 1, ortadan bir yıl geçmeden PC portu da yayınlandı.

THE LAST OF US PART 1, STEAM’DE OLUMSUZ İNCELEMELERE BOĞULDU

28 Mart Salı günü PC oyuncuları için lansman yapan The Last Of Us Part 1, 5 bine yakın inceleme aldı, lakin incelemelerin birden fazla olumsuz olarak yapıldı. Yapılan incelemelerin sırf yüzde 32’si olumlu iken oyuncular, optimizasyondan ötürü keder yandı.

PC oyuncularının duyurusundan itibaren hayranlıkla beklediği tüm vakitlerin en uygun 100 oyunu içerisinde yer alan The Last of Us serisinin 2022’de PS5 için piyasaya sürülen yine imali, yeni jenerasyon bilgisayarlarda bile optimizasyon sorunu yaşattı.

Geliştirici grup Naughty Dog, The Last of Us Part 1’in PC portunu daha iy ibir optimizasyonla oyunculara sunmak için Mart başından sonuna erteleme kararının akabinde yeniden de oyunda optimizasyon sorunu yaşadı. Oyuncular ise reaksiyonlarını Steam‘de incelemelere yansıttı.

The Last of Us Part 1, PC lansmanında optimizasyon sorunu yaşasa da ileriki vakitlerde güncelleme alarak bu sorun giderilecektir. Ayrıyeten oyun, Steam lansmanıyla bir arada SteamDB bilgilerine nazaran anlık olarak 36 bin 496 oyuncuya ulaştı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)