Turgay Demir: “Abou farkıyla Beşiktaş!”

Turgay Demir, Fotomaç’ta Fenerbahçe ile Beşiktaş ortasında oynanacak derbi müsabakasını kıymetlendirdi.

Turgay Demir’in yazısından öne çıkan kısımlar şu halde;

“En sevdiğim derbidir Beşiktaş ile Fenerbahçe kapışmaları. Son yıllarda sıradan, aksiyonsuz bir derbi izlemedim desem yanlış olmaz. Her vakit kora kor gayret, dişe diş bir kapışma olur bu derbide.

İki ekibin başında da deneyimli teknik adamlar var ve her ikisi de kazanmak istiyor. Bu bakışla tekrar hop oturup, hop kalkacağımız keyifli bir maç bizi bekliyor.

KEŞKE BATSHUAYI OLSA!

Fenerbahçe’de Lincoln, Jasua King, Batshuayi, Luan Peres, Osterwolde ve Valencia sakat bildiğim kadarıyla. Yani ön tarafta Jesus yeni bir arayışa girecek muhtemelen de Serdar Dursun’lu bir arayış olacak bu. Bana sorarsanız keşke Valencia ve Batshuayi olsaydı derim, Serdar Dursun oynadığı takdirde Beşiktaş savunmasını havadan, yerden daha hırpalayabilir. Colley ya da Tayyip yapışmalı bu oyuncuya. En azından benim fikrim bu.

ISIRAN ORTA ALANLAR KAPIŞIR

Orta alanlar birbirine denk, Beşiktaş’ta Gedson ve Hadziahmedovic, Fenerbahçe’de Crespo, Zajc, Arao, İsmail, misal oyun karakterine sahipler. Beşiktaş’ta Maxim, Fenerbahçe’de İrfan Can ya da Arda Güler oynadıkları taktirde kadrolarının oyun aklı olacak kapasiteye sahipler. Jesus, Arda’yı ilkonbire koyacak kadar güvenmiyor! Arda’ya mı güvenmiyor, kendine mi, orası pek aşikâr değil!

KARA BOĞA BOŞ DURMAZ!

Kale önlerine baktığımızda Aboubakar’ın fark yarattığını söylemeliyiz. Fenerbahçe savunmasında Abu ile baş edebilecek tek stoper Serdar Aziz. Jesus, Serdar’ı tercih eder mi bilinmez fakat Aboubakar konusuna kayıtsız kalırsa faturayı öder!

GÜNEŞ BOZMAYI HEDEFLER

Güneş bu türlü maçların birinci yarılarında rakibin gücünü tüketmek üzerine plan yapar. Asıl gayesi 60-65’ten sonra öldürücü darbeyi vurmaktır. Tekrar o denli yapacaktır. Maxim’i kenarda tutup, orta alanda üç sekiz numarayla oynayacaktır muhtemelen. Bu periyotta Beşiktaş rakibi mutlaka bozar lakin kendisini ne kadar organize olur onu kestirmek güç.

MUHTEŞEM BEŞLİ BULUŞURSA

Bana nazaran Aboubakar, Ghezzal, Maxim, Redmond, Gedson beşlisi alanda buluştuğu anda Beşiktaş gerçek gücünü gösterebilir. Bu buluşmanın da (ekstra durumlar, erken atılan ya da yenilen bir gol yahut sakatlık v.s olmazsa) 65’ten evvel olacağını sanmıyorum.

KULÜBELER ANI YAKALAMALI!

Sağlam bir maç izlemeye hazır olun. Hocaların oyuna müdahalede geç kalmaları dahi istikrarları bozabilir. Maçın kırılma anlarını yakalamaları şart! Bu kadar kelam söyledin sana nazaran derbi ne olur diyorsanız, Aboubakar farkıyla Beşiktaş bir adım önde diyorum fakat Fenerbahçe’nin de seyirci avantajı olduğunu unutmayalım.

BOL KONUMLU DERBİ OLUR

Bol dürümlü, muhtemelen üç-dört golle, düzgün bir derbi izleriz. Beraberlik tüm derbilerde olduğu üzere burada da birinci ihtimal, biri kazanırsa o kadro Beşiktaş olur. Bana nazaran durum bu.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)