Ulusal eskrimciler, 5 ülkede madalya uğraşı verecek

 Milli eskrimciler, 5 farklı ülkede düzenlenecek tertiplerde madalya çabası verecek.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ulusal sportmenler, Gürcistan, İspanya, Peru, Bulgaristan ve İtalya’da 9-11 Şubat’ta düzenlenecek tertiplere katılacak.

Gürcistan’ın başşehri Tiflis’te yarın ön eleme müsabakalarıyla başlayacak Büyükler Dünya Kupası’nda erkekler kılıç kategorisinde Toprak Altınçekiç, Tolga Aslan, Kerem Çağlayan, Muhammed Furkan Kalender, Enes Talha Kalender, Adem Doruk Küpeli, Arda Tanerler, Furkan Yaman ve Enver Yıldırım piste çıkacak.

Peru’nun başşehri Lima’daki Dünya Kupası’nda bayanlar kılıçta Nisanur Erbil ve Deniz Selin Ünlüdağ kürsü gayreti verecek. Bayanlar epede Beyza Halvacıay ve Yağmur Yurttaş ise İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Dünya Kupası’nda ter dökecek.

Birebir tarihlerde flöreciler İrem Karamete Baldini, Firuze Ayşen Güneş, Can Alkış, Baha Baykal Çetinel ve Alp Eyüpoğlu, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenecek Grand Prix’de madalya arayacak.

Yıldız flöreciler Ahmed Turgut Anbarlılar, Zekeriye Tuna Arslan, Mehmet Cet Çoban, Arda Barış Demircan, Kıvanç Kırtay, Doruk Tosun, Alara Atmaca, Beril Demir, Serra Gülin Gençoğlu, Elvin Gülışık, Nil Kırtay, Ada Küfeciler, Irmak Önen ve Beril Türkmen de Bulgaristan’ın başşehri Sofya’daki Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvası’nda uzunluk gösterecek.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)