Yavuz: “Ülkemizi temsil edeceğiz fakat buzumuz yok”

Intercity Buz Hokeyi Erkekler Muhteşem Ligi Finali beşinci maçında Buz Beykoz’u 5-1 mağlup ederek şampiyon olan Buzadam Spor Kulübü lider ve oyuncuları, memnunluklarını paylaştı.

Silivrikapı Buz Sporları Salonu’nda 5-1 biten çabanın akabinde konuşan Buzadam Spor Kulübü Lideri Atilla Yavuz, mükemmel bir seri yaşandığını belirtti.

“Bu ekibin buzu yok”

Oyuncularının ellerinden gelen her şeyi alanda yaptıklarını kaydeden Yavuz, “Geçen senin şampiyonluk grubu. Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi en yeterli halde temsil ettik. Bu sene de biz gidiyoruz. Yeniden en hoş halde ülkemizi temsil edeceğiz lakin buzumuz yok. Bunu da bu fırsatla söyleyeyim. Bu ekibin buzu yok. Gece saat 11-12’lerde çalışıyoruz. Herkes sesimiz duysun; Spor Bakanı, Cumhurbaşkanı’mız. Daha hoş muvaffakiyetler için buza gereksinimimiz var.” dedi.

İnanılmaz bir memnunluk yaşadıklarını ve bunun sözlerle anlatılamayacağını aktaran Yavuz, “Bu sonucu bekliyorduk. Çok çalışıyorduk, çok emek veriyorduk. Sabah-akşam harikulade bir çalışma tempomuz var. Bunu bekliyorduk ancak rakibimiz de çok kuvvetliydi. Çok değerli bir rakibimiz vardı. Maç şiddetli geçti lakin inancımızı hiç kaybetmedik.” sözlerini kullandı.

Türkiye’de buz hokeyine olan ilgi hakkındaki soruya da cevap veren Lider Yavuz, “Şu anda gördüğünüz bütün çocukların hepsi bizim altyapı atletlerimiz yükle. Bu aile, bu tribünlerin hepsi hokeye gönül vermiş ve hokey oynayan beşerler ve bizim çocuklarımız hepsi. Türkiye’de hokey gelişiyor lakin en büyük badire tesis ve buz. Çözülürse daha fazla hokey sportmeni yetişir ve Türkiye memleketler arası alanda çok büyük başarılara imza atar.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncular

Ekip kaptanı Emrah Savaş da inanılmaz hisler yaşadığını ve şampiyon oldukları için çok memnun olduğunu anlatarak, “Çok uğraş ettik, çok uğraş gösterdik, çok yeterli idmanlar yaptık. Çok düzgün antrenörümüz, çok âlâ takımımız var. Çok heyecanlıyım. Gayret ettik ve kazandık. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Rakibimiz çok çok yeterli bir grup. Lakin biz sahiden çok istedik. Bugün öbür istedik. Ve kupayı kaldırdık.” biçiminde konuştu.

Şampiyonluk maçında 4 gol atan Rus oyuncu Evgenii Luki ise “Çok sıkıntı bir maçtı fakat üstesinden geldik ve antrenörün söylediği her şeyi yaptık. Defansı çok düzgün oynayan bir kadroyduk. Birtakım yerlerde baht kimi yerlerde teknik konuştu. Bugün daha güçlü olduğumuzu biliyorduk, yalnızca bunu kanıtlamamız gerekiyordu.” görüşünü paylaştı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)