Apple iPhone 15’in ekranı, yeni Dynamic Island’da üretim meseleleri ile boğuşuyor

Apple’ın yeni iPhone 15 serisi, bu yılın ilerleyen devirlerinde piyasaya sürülecek. Lakin şirket, iPhone 15 ve 15 Plus modelleri için ekran üretimi konusunda yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya üzere görünüyor. Sorun, yeni Dinamik Adalar özelliğinden kaynaklanıyor.

Bilindiği üzere, en büyük tasarım değişikliklerinden biri ekranlarda yer alan Dinamik Adalar özelliği. Bu özellik, yüksek düzeyli Pro modelleri değil, tüm seri boyunca yer alacak. Bununla birlikte, ekranlar ortasında hala makul farklılıklar olacak. iPhone 15 Pro modelleri son teknoloji LTPO OLED ekranlara sahipken, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri daha ucuz LTPS panelleri tercih edecek. Bu paneller Dinamik Ada bölümünü içerecek.

Apple iPhone 15’in ekranı, yeni Dynamic Island’da üretim meseleleri ile boğuşuyor

Yeni bir rapora nazaran, Cupertino merkezli firmanın tedarikçilerinden biri olan BOE, ekran panellerinde Dinamik Ada bölümünü açmakta zorluk çekiyor. Bu ekranlar iPhone 15 ve iPhone15 Plus modellerinde yer alacak. Apple, bu nedenle ekran üretim planlarında değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Şirket, daha ucuz iPhone 15 modellerinin toplu üretim planlarını Mayıs’a kaydırdı ve bunların üretimini Samsung’a yaptırmaya karar verdi.

Önemli bir ayrıntı ise, bu takvim yepyeni Haziran 2023 üretim zamanlamasından bir ay evvel gerçekleşecek. Apple, Samsung’un yüksek düzeyli ekran panellerinin toplu üretimine odaklanabilmesi için, üretimi öne çekti. Bu paneller iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max/Ultra modellerinde yer alacak.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)