Microsoft, yeni Windows sürümü için yapay zekaya güveniyor!

Microsoft’in tezli planları var. Şirket, daha yeterli güvenlik ve daha süratli güncellemeler sağlayan çağdaş bir Windows sürümü geliştiriyor. CorePC olarak isimlendirilen bu inisiyatif, Windows’u çeşitli aygıtlar için verimli bir formda ölçeklendirmeyi ve yeniden de eski uygulamaları desteklemeyi amaçlıyor. Platform, Windows’u birden fazla kısma ayırarak “durum ayrımı” kullanacak ve böylelikle sistem sıfırlama fonksiyonelliği daha süratli ve daha muteber olacak, bu da eğitim bölümündeki rekabet eden aygıtlar için hayati ehemmiyet taşıyor. Bu atak ayrıyeten, makûs emelli yazılımların sisteme bulaşmasını zorlaştırırken güncellemeleri hızlandırabilir.

Microsoft, farklı donanım çeşitleri için muhakkak özellikleri ve uygulamaları destekleyen farklı Windows sürümleri sunmayı planlıyor. Örneğin, eğitim odaklı bir sürüm, ChromeOS üzere hafif bir yapıya sahip olabilir ve yalnızca Edge tarayıcısı, web uygulamaları, Office ve Android uygulamaları üzere belli uygulamaları çalıştırabilir.

Microsoft, yeni Windows sürümü için yapay zekaya güveniyor!

Öte yandan, CorePC, büsbütün gelişmiş Windows 11 masaüstünün tüm mevcut özelliklerini ve yeteneklerini destekleyen tam özellikli Windows sürümleri de sunabilir. Ayrıyeten, Microsoft’un, özel donanımlara bağlandığında işletim sisteminin performansını ve yeteneklerini artıran Apple Silicon’e rakip bir CorePC sürümü üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Ek olarak, Microsoft CorePC’ye yapay zeka dahil etmeyi planlıyor. Bu sürüm ekran içeriğini tahlil ederek uygun bağlamsal ipuçları sağlayacak. Bu sistem genişletilmiş bir AI özellikleri yelpazesi sunacak ve insanların platformla etkileşim halini devrimleştirebilir. Microsoft, CorePC’yi, 2024’te planlanan bir sonraki büyük Windows sürümü için kullanmayı planlıyor. Şirketin sav edilen planları, CorePC’nin Windows ekosistemine kıymetli gelişmeler getirebilecek umut verici bir teşebbüs olduğunu gösteriyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)