Oppo Find N2 Flip, DxOMark kamera testinde Galaxy Z Flip 4’ü geride bıraktı

Oppo, yıllar boyunca amiral gemisi düzeyindeki kamera sistemini geliştirmek için büyük efor sarf etti ve sanayideki en üst düzeydeki rakipleriyle rekabet etmek için çalıştı. Klâsik amiral gemisi akıllı telefonlarda tepeye çıkamamış olsa da, marka, katlanabilir akıllı telefon kategorisinde rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Son bir DxOMark kamera testinde, Oppo Find N2 Flip, Galaxy Z Flip 4‘ü geride bırakarak kamera bakımından daha uygun bir performans sergiledi. Yarış sonuçları epey yakın olsa da, Find N2 Flip 114 puan ve Galaxy Z Flip 4 112 puan aldı. Sonuçlar, Galaxy Z Flip 4‘ün olağan modda biraz daha âlâ fotoğraflar çektiğini, fakat Oppo Find N2 Flip‘in zoom ve görüntü modlarında başarılı olduğunu gösteriyor.

Oppo Find N2 Flip, DxOMark kamera testinde Galaxy Z Flip 4’ü geride bıraktı

Teste nazaran, Find N2 Flip kamerası, geniş bir dinamik aralıkta kusursuz fotoğraf ve görüntü pozlama sunuyor, fotoğraflarda doku ve gürültü ortasında âlâ bir istikrar sağlıyor, görüntü kayıtlarını düşük gürültü düzeylerinde yapıyor, nispeten geniş bir alan derinliği sunuyor, derinlik iddialarında yanlışsız sonuçlar veriyor ve bokeh modunda beğenilen bir bulanıklık gradyanı üretiyor. Ek olarak, görüntü modunda süratli otomatik odaklama özelliğiyle öne çıkıyor.

Etkileyici test sonuçlarına karşın, kamera sistemi hala kimi sınırlamalara sahip. Fotoğraf ve görüntülerde pozlama kararsızlıkları ve shutter lag gözlemlendi. Birtakım şartlarda, fotoğraflarda yanlış beyaz istikrarı, renk yanlışları, görüntü kayıtlarında hareketli objelerde güçlü parlaklık gürültüsü ve tele zoom ayarlarında detay eksikliği görüldü. Bu nedenle, kamera sisteminin büsbütün kusursuz olmadığı sonucuna varılabilir.

Ancak, Oppo Find N2 Flip, DxOmark’ın global akıllı telefon kamera sıralamasında 69. sırayı ve ultra-premium akıllı telefon kamera sıralamasında 49. sırayı elde etmeyi başardı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)