Twitter’ın kaynak kodunun kimi kısımlarının sızdırıldığı bildirildi

Mahkeme evraklarına nazaran Twitter, kodun yayınlandığı Github işbirlikçi programlama ağından kaldırılması için telif hakkı ihlali tezinde bulundu. Kod tıpkı gün kaldırılırken, kodun ne kadar müddetle yayında kaldığına ait detaylar ve sızıntının kapsamı yahut derinliği açıklanmadı.

Raytheon’un ünlü başarısız mahkeme onaylı doxxing teşebbüsünü hatırlatan yayından kaldırma talebinin bir modülü olarak Twitter, ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinden Github’a hem kodu gönderen kullanıcının kimliğini hem de kimliğini ifşa etmesini istedi.

NYT, şirket içindeki sızıntıyla ilgili iç soruşturmayı bilen kaynaklara nazaran, Twitter yöneticilerinin bunun “geçen yıl içinde” ayrılan hoşnutsuz bir çalışanın işi olduğundan şüphelendiğini bildirdi.

Twitter’ın kaynak kodunun kimi kısımlarının sızdırıldığı bildirildi

Tesadüfen birebir devirde, Elon Musk Twitter’ı geçen Ekim ayında 44 milyar dolarlık göz yaşartıcı bir fiyata satın almış ve süratle işten çıkarmalara başlamıştı ve şirket çalışanının %80’ini kaybetmişti.

NYT ile konuşan yönetici, öncelikle çalınan koddan elde edilen ifşaların, yeni istismarları ortaya çıkararak yahut makûs aktörlerin Twitter kullanıcı verilerine erişmesine müsaade vererek gelecekteki bilgisayar korsanlığı uğraşlarını güçlendirebileceğinden telaş duyduğunu belirtti.

Elon’un devralınmasından bu yana, dolandırıcıların ve milliyetçilerin tekrar dirilişi sitenin kullanıcı tabanını Twitter’dan uzak düzlüklere koşmaya göndermek için kâfi değilse, düpedüz bilgisayar korsanlığı tehdidi hem reklamverenler hem de kullanıcılar bardağı taşıran son damla olacak mı?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)